1. Ana Sayfa
  2. Plesk Panel
  3. Plesk Obsidian Kurulumu

Plesk Obsidian Kurulumu

Plesk Obsidian Kurulumu
1

Plesk Obsidian Nasıl Kurulur

Selamlar,

Plesk’in yeni sürümü oldukça sade, stabil ve hızlı. Deneyimledim ve kullandım. Yeni sunucuma Hetzner üzerinde kurulum gerçekleştirdim ve Obsidian kurdum, 1 haftalık testim gayet başarılı.

Kurulumu için internette çok az kaynak olduğundan arama yaptığınızda net ve temiz bir sonuca ulaşmanız için bu yazıyı yazıyorum.

Linux için Plesk Obsidian Kurulumu

Öncelikle kurulum için CentOS, Ubuntu, Debian arasından herhangi bir işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor Linux tarafında. Kurulum ise auto installer şeklinde ilerliyor. Yapmanız gereken;

sh <(curl http://autoinstall.plesk.com/one-click-installer || wget -O - http://autoinstall.plesk.com/one-click-installer) --tier testing

İşlem ortalama 5 ile 10 dakika sürüyor. Bittikten sonra IP.AD.RE.SI yazıp tarayıcıdan çıkan ekranda Login Plesk diyebilirsiniz.

Windows için Plesk Obsidian Kurulumu Nasıl Yapılır?

Minimum Windows 2012 sürümüne sahip olmanız kurulum için aranan bir sebep. Güvenlik nedeniyle ben 2008 ve altını önermiyorum.

Windows Plesk Obsidian İndirme

Link üzerinden Plesk installer’ımızı indiriyoruz ve Konsol/Terminal yardımı ile şu şekilde açıyoruz ;

Run plesk-installer.exe –all-versions

Kurulumu tamamlayarak yeni Obsidian’a ulaşabilirsiniz.

Sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin,

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Merak ettiklerini yorumlarda benimle ve diğer meraklı arkadaşlarla paylaşman hem bana hem de arkadaşlara birşeyler katabilir. Ek olarak fikrin varsa bunu da kendine saklama, paylaş ki bizde bilelim :)Kötü yorum yazacak isen, çekinme, ben kötü yorumları da seviyorum :)Şimdilik hoşçakal, vaktin için teşekkürler!” [/box]

Önceki Yazılarıma Göz Atmak İster Misin?

Cloudflare Gerçekten SEO İçin Etkili Mi?

Ücretsiz SEO Araçları

Yorum Yap

Yazar Hakkında

90'lı yılların ümidi, geleceğin aleti olan bilgisayarla aynı yıllarda tanıştım. Donanımla başladığım teknoloji serüveni artık yerini dijital pazarlama, marketing ve seo'ya bıraktı. 4 senelik gelişen bilgi birikimim ile kişisel blogum içerisinde SEO makaleleri, yazıları ve methodları paylaşıyorum.

Yorum Yap