1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Neden SEO ve Dijital Pazarlamayı Seçtim?

Neden SEO ve Dijital Pazarlamayı Seçtim?

Neden SEOyu ve Dijital Pazarlamayı Seçtim

Gerçekten Neden SEO’yu ve ardından Dijital Pazarlamayı Seçtim?

Evet, bu soruyu daha önce birkaç kez sordum biliyor musunuz? Çok kritik zamanlarda sordum gerçekten. Bazen hayatımın kırılma noktasında oldu bu soru bazen de üzüldüğüm anlarda. Bugün kendimi kaybetmeye yaklaştığım garip noktalardan birindeyim. Ne hüzünlüyüm ne mutlu ya da yorgun.

Edebiyatı gerçekten seviyorum, kitaplarla aram çok iyi olmasa da yapmayı gerçekten seviyorum. Farkındayım yazılarımı, paylaştıklarımı okumadan çıkan o kadar çok insan varki 🙂

Dert değil, kendimi oyalıyorum işte. Bazen insanlara oluyormuş bu durum, araştırmayı çok seven diğer yanım bunu da araştırdı, evet bu işsizliği de yaptım. Kendini bulma sorunsalı gibi birşey, açıklamayacağım bunu gidin Google’layın, başkaları da trafik kazansın 🙂

Kısaca anlatmam gerekirse ben Web dünyasına HTML ile giriş yaptım. Kendimce Mynet’ten siteler, Web 2.0’a girişte abi harika birşey şu iconlara bak diyerek Dreamweaver ile copy paste çalma çırpma tasarımlar ardından abi PHP denen bişey varmış, hiç birşey yapamasakta bari script editleyip site yapıp para kazanalım kafaları tabi sonrasında abi bu siteler nerede çalışacak sorusu? Hosting yönetimi öğren, Hosting firmasında çalış, Hosting nasıl oluyor ki abi sorusu? Ardından Sunucu firmasında çalış, öğren et. Bitmiyor bu öykü, bitmeyecekte, yarın ne olacak bilinmeyecek olsa da ben ne olacağını az çok bu geçmişle kestirebiliyorum.

Asıl konudan şaşmayıp devam etmem gerekiyor, çünkü adı üstünde Blog hem kişisel hem de Web üzerinde herkese açık. Açık kaynak günlük hesabı 🙂 Hayatımda hep dışlanan, hep sevilen ama arkasından konuşulan, kabul edilip ve bu edilme sonrası dalgası dönen bir tipim ben. Kendimi ezik olarak nitelendirmiyorum, hayatta kimseyi sıfatlandırmadım da bu konuda. Bunun sebebi, bu küçük dağları ben yaratmadım, yargılamakta bana düşmez metasından geliyor.

İnsanlara birşeyler kanıtlamadığın zaman senin ezik, itici, yalancı ya da dönek gibi sıfatlarla mimleyerek devam ediyorlar. İşte SEO tarafını bu yüzden sevdim. Ya sen kimsin de ne yaptın dediğinde basit bir aramayı yapıp bak burada kafada olan benim dediğin anda birden o ezik, sönük, yalancı bakışları vay yav***’a dönüşüyor.

Yani insanlar sizi iyi ya da kötü her türlü sıfatlandırıyorlar gün sonunda 🙂 Hatalı da olsanız, iyi de olsanız, hatasız da olsanız sonuç aynı. Bugün tek birşeyi daha farkettim. Biliyordum fakat farketmiyordum. Hani derler ya, bilirsin ama uygulamazsın… Hah işte aynen öyleydi bu durum.

İşte bu yüzden SEO’yu çok sevdim. Birşeyleri başarmanın ve birşeyleri doğru yaptığınızın net bir sonucu alabileceğiniz bir dal bu kavram. Bilmeyenler için: Search Engine Optimization Türkçe adıyla Arama Motoru Optimizasyonu.

Şimdi birkaç method ve aracı çok iyi bilip uygulamalarını da çok iyi yaptığınız zaman sizlere Dijital Pazarlama Uzmanı sıfatını veriyorlar.

Evet, artık bende onlardan biri gibiyim desem yalan olmaz.

Hepinizi darladığım ve kendimi de daralmışlıktan kurtardığım bu yazımda, neden SEO’yu seçtiğimi ve neden bu şekilde birşeyden bahsettiğimi anlattım.

Bugün benim bir nevi miladım gibi. Artık her konuyu bilsem de daha iyi bilmediğim takdirde ben bunu bilmiyorum diyerek kapatacağım. Her ne zaman bunu öğrenirsem ve gerçekten öğrendiğimi de kendime kanıtlarsam o zaman ha evet ben bunu yapabiliyorum diyeceğim.

Bu sadece benim için geçerli değil, siz de buna göre davransanız iyi olur çünkü kendinizi içselleştirerek sorgulamaya başlıyorsunuz.

Her maili sonlandırırken yazdığım gibi,

Sevgiler,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

90'lı yılların ümidi, geleceğin aleti olan bilgisayarla aynı yıllarda tanıştım. Donanımla başladığım teknoloji serüveni artık yerini dijital pazarlama, marketing ve seo'ya bıraktı. 4 senelik gelişen bilgi birikimim ile kişisel blogum içerisinde SEO makaleleri, yazıları ve methodları paylaşıyorum.

Yorum Yap