Google My Business

Neden Benim İşletmem’i Kullanmalısınız?

Merhaba,

Bu içeriği yazdığım gün itibari ile  (18 Şubat 2021 Perşembe Regaip Kandili)

Öncelikle tüm İslam Alemi’nin ve Müslüman kardeşlerimin Regaip Kandili mübarek olsun.

Neden böyle bir giriş yaptığımı merak edebilirsiniz. Henüz küçük olabilecek bile bir işletmem yok diye güncellemelerimi My Business yani Benim İşletmem’den paylaşmak yerine buralardan paylaşıyorum 🥲 Şaka tabii ama olsa oradan da paylaşırdım. Çünkü daha kârlı. Bir içeriği yani bir web içeriğini ortalama olarak aylık 1000 trafiği olmayan bir sitede yayınlayıp beklemekten ziyade, Benim İşletmem üzerinde paylaşıp 0’dan 100 kişiye ulaştırsam bile daha efektif.

Google’ın ücretsiz olarak sunduğu Benim İşletmem aracı, aslında işletmenizi yakın çevrelere daha görünür ve bilinir hale getirmeniz için var fakat biz bunu daha geniş yelpazaye ya da alana da yayabiliyoruz.

Örneğin: İstanbul, Bostancıda hizmet veren bir pastanenin Ankara’ya pasta kargolaması gibi 👀

banane cake
Photo by Alex Loup / Unsplash

Öncelikle, eğer bir Tostçu ya da benzeri bir işletmeniz var ise, yakın çevrenize hitap ederek onları keşfetmeli ve keşfedilmelisiniz. Bunun için: Güncel olarak günlük ya da birkaç günlük içerik paylaşabilirsiniz.

Örneğin: Twitter ya da İnstagram güncellemesi gibi; bugün harika tostlar yaptık ve sizlerle buluşturduk 🥪 henüz tanışmadıysak, adres tarifi alın 📥

Gibi içeriklerle görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Bu ilk etapta kimseye ulaşmadığınızı düşündürecek fakat devamlılık sağladığınızda sizlere yakın olan ve Google kurulu cihazları olan, Maps kullanan, Local Guides kullanan kişilerin önüne çok yakın zamanda çıkmanızı sağlayacak.

Önceliğiniz Komşularınız Olsun

Çünkü Türk gelenek ve göreneklerine göre: Komşu, komşunun külüne muhtaçtır. Daha çok snowball efekt olarak da bilinir fakat öncelikle en yakınınıza görünür olmanız, sizi yakın çevrenizde daha bilinir hale getiren altın anahtar olacaktır.

Telling Secrets
Photo by Ben White / Unsplash

from ear to ear yani kulaktan kulağa pazarlama yöntemi yerel işletmelerde ve küçük işletmelerde oldukça etkili bir pazarlama yöntemidir. Bizim gelenek ve göreneklerimizi baz alırsak zaten iş yaptırmanın da en etkili yöntemlerinden.

Bu sebeple ürünlerinizi komşularınız keşfedip, test ettiğinde başkalarına, başkaları gelip, görüp başkalarına ve o başkaları da başkalarına paylaşacaktır. İyi ya da kötü farketmeksizin daha çok bu şekilde genişletme sağlanır.

Merak ettikleriniz ve fikir almak istediğiniz Benim İşletmem sorunuz var ise yorumlarda buluşalım 🙂

Sevgiler,

Fatih

Total
0
Shares
Previous Post
how to install ghost on plesk panel 1

How to Install Ghost CMS on Plesk Hosting – 2021

Next Post
photo 1531934788018 04c3cd417b80

Kullandığım Ekipmanlar ve Uygulamalar

Related Posts