İçeriğe geç

Kategori: Nginx

Nginx

Nginx, reverse proxy (ters vekil sunucu), load balancing (yük dengeleme), virtual host (sanal sunucu), statik ve index dosyalarının sunumu, otomatik indeksleme gibi özellekler barındıran bir alternatiftir.

Kullanım alanı çoğunlukla yüksek trafik ve hacimli sistemlerdir. Igor Sysoev tarafından Mail.ru için geliştirilmiştir fakat daha da geliştirilerek herkes tarafından kullanılabilir hale getirildi.

Bu kategori de ise Nginx ile ilgili genel paylaşımlar, sorunlar ve çözümleri görüntüleyebileceksiniz.

Plesk Panel WordPress Nginx Kalıcı Bağlantı Ayarları

Plesk Panel WordPress Nginx Kalıcı Bağlantı Ayarları Plesk Panel WordPress Nginx Kalıcı Bağlantı Ayarları biraz karmaşık görünüyor ilk etapta. Çoğunlukla bu sorunu Plesk panel üzerinden kurduğunuz ve Plesk tabanlı NGINX hostinglerde yapacağınız manuel kurulumlarda yaşayabiliyorsunuz. Sorunun çözümü ve sorunun kaynak sebebi aslında Nginx’in Apache’de olduğu gibi .Htaccess dosyanızı okuyamaması. Bunun için kendi Nginx konfigürasyonunuzu oluşturmanız gerekiyor. Basit yoldan olayı çözümlemek isterseniz root domain şeklinde yani abcdomainadi.com şeklinde kullanım gerçekleştireceksiniz bu konfigürasyonu kullanmanız probleminizi çözecektir. location…

2 Yorum